| Costi21FTW a întrebat:

Am comandat un telefon din Spania am setat limba romana dar cand instalez orice aplicatie gen Facebook, Omegle etc... Imi seteaza tara Spania si nu pot schimba. Unde pot da la setari in telefon sa imi arate Romania? Adica mai ales la omegle sa nu imi mare arate ca sunt din Spania sa imi arate ca sunt din Romania

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca l-ai cumparat liber ar trebui sa mearga cu un reset factory.
daca l-ai cumparat de la o companie de telefonie, adica iti apare cand startezi, numele unei companii telefonice, nu stiu cum o sa rezolvi.

| Edmonds2342 a răspuns:

Încearcă restetarea din fabrica a telefonului