| Popa_Ilie_1992 a întrebat:

Am cumparat un telefon J7 2017 si mi s-a spart destul de rau. display ul nu are nimic. doar ecranul de deasupra e spart rau. stiti cumva daca pot schimba doar acel ecran, fara sa modific display ul? Daca stiti, lasati mi un site de unde pot comanda. sau eventual un site de unde pot comanda cu tot cu display. sau poate display fake daca stiti, ca eu nu am gasit. Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, In primul rand, Nu am Habar ce vrei sa faci cu Display-ul Fake, dar in fine!
Si, Da, Bineinteles, Se poate schimba sticla Fara interventii la display, Atata timp cat Display-ul nu a fost Atins, Din pacate, Tu nu ai cum sa schimbi acea Sticla, deoarece se schimba printr-o metoda Complicata, Se Fixeaza cu un Gel Special si se Lamineaza prin raze Ultra violete. Trebuie sa mergi La service, Iti Recomand Sa mergi la Samsung, Ca sa nu ai Probleme dupa, De obicei, daca mergi Într-un service de Amatori, Ti-l strica mai rau decat era inainte, asa ca, Du-te intr-un Service Cu autorizatie, Costul s-ar putea sa fie intre 150 sau 250 de lei. Eu cred ca merita, bafta!

| Popa_Ilie_1992 explică (pentru GoldenBoy17):

Ar fi ok sa-l duc in garantie?

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru Popa_Ilie_1992):

Salut, Garantia acopera doar defectiunile din Fabrica, Gen: Numai merge in buton, Numai functioneaza o boxa, sau Un defect pe care telefonul il dobandeste fara ca tu sa il strici, Garantia nu acopera ce tu ai strcat, Mai ales Display-ul, inclusiv sticla, Il poti repara doar Cu banii tai din buzunar, dar iti repet, si 300 de lei daca costa, Merita sa il repari, Bafta din nou!

| Popa_Ilie_1992 explică (pentru GoldenBoy17):

Pai ma refeream sa-l duc in garantie si sa platesc acolo pentru a mi-l repara

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru Popa_Ilie_1992):

Da, Poti!

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Sa-l comanzi tu si sa-l montezi, nu este o solutie, este prea complicata procedura.
Iti pot recomanda un service Samsung unde poti suna sa vezi preturi cu tot cu montaj:

https://www.mobitel.ro/display-samsung-j7-2017/

| Paula677 a răspuns:

Nu... trebuie cu totul te duce la 5 milioane atat am dat eu, alti imi cereau si 7 milioane.