| andruxfmmsz a întrebat:

Salut TPU, am de cativa ani un iphone 6 si am doua probleme mari la el.
Prima problema este cea ca nu imi citeste cartela (tin sa mentionez faptul ca am introdus 4 cartele diferite in el) afisand textul "cautare" fara niciun rezultat iar a doua problema este cea cu aparitia petelor negre pe display in fiecare zi (am pe partea dreapta un model de para care nu dispare si creste din josul displayului in sus) ce pot face? Oare sa imi cumpar un alt telefon? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără-ți alt telefon. iPhone 6 e deja expirat.

| sierra1 a răspuns:

"nu imi citeste cartela (tin sa mentionez faptul ca am introdus 4 cartele...ce pot face?"

din păcate, altul!

| literallythesamebruh a răspuns:

IPhone 6 este mult prea "veteran" pentru zilele noastre, nu m-ar mira să ai probleme și cu bateria după perioada asta lungă de timp. Ia-ți alt telefon mai de doamne ajută, cum ar fi un iPhone 11 Pro/12 Pro, sau un Android, de preferat OnePlus, Xiaomi sau Samsung.