| szn a întrebat:

Am o problemă cu cartela Orange.
Telefonul meu este Dual Sim.
Sunt străinătate și mi-am încărcat una din cartele cu opțiunea 10 euro, Roaming înainte să plec.
Pe cealalta cartelă introdusă în telefon aveam câțiva euro credit. După ce am început să folosesc internetul oferit de opțiunea cu 10 euro, am observat că îmi consumă creditul de pe prima cartelă.

Atât timp cât aveam euro credit pe prima cartelă, puteam folosi internetul.

După ce am epuizat euro creditul, am rugat pe cineva să îmi reîncarce prima cartela ca să pot folosi interntul, însă fără rezultat pentru că nu primeam niciun mesaj de confirmare și nici credit nu aveam.

S-a mai confruntat cineva cu asta? Are cineva ideea care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| Yuky12 a răspuns:

Suna la relații cu clienti. În plus la telefoanele dual sim trebuie sa ratezi tu pe ce cartela sa meargă netul alt fel merge pe amândouă și iti mănâncă creditul.

| szn explică (pentru Yuky12):

Mulțumesc pentru răspuns.

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Esti sigur ca ti-a incarcat telefonul? Ori poate a gresit vreo cifra si a incarcat altcuiva.

| szn explică (pentru Demidol):

Da. A încercat de vreo 3-4x. Același rezultat.