| AndraSweet97 a întrebat:

Nu imi mai citeste deloc cartela.(iphone 3gs). In schimb alte cartele da. Spune " sim neautorizat"..."niciun serviciu"... Ajutorrr

6 răspunsuri:
| IrishCream a răspuns:

Eu am un iphone 4 si mi-am actualizat software-ul! De cand am facut lucrul asta, imi apare la fel! L-am dus la un specialist si a zis ca e blocat intr-o retea si ca trebuie sa dau 6 milioane ca sa mi-l faca! Acum, am decis sa duc telefonul asta la un magazin de piese si sa il vand si sa imi iau altul! happy

| Angiiiiiii a răspuns:

Eu am tot iphone 3gs si dupa ce l.am decodat mi.a facut aceeasi faza de doua ori...dar nu stiu daca al tau e la fel dar mai mult ca sigur e posibil sa fie ceva de la cartela deorece daca numai pe aia nu o primeste inseamna ca sigur cartela e de vina ci nu telefonul happy

| AndraSweet97 explică (pentru Angiiiiiii):

De aseara imi apare " niciun serviciu " nu stiu ce sa ii fac. Inainte nu mi-a facut niciodata asa.

| Angiiiiiii a răspuns (pentru AndraSweet97):

La toate sau numai la cartela aia?

| AndraSweet97 explică (pentru Angiiiiiii):

Doar la cartela mea.

| Angiiiiiii a răspuns (pentru AndraSweet97):

Atunci e clar trebuie sa iti alta cartela...nu are rost sa o folosesti pe aia daca telfonu nu o accepta.