| Neluuu a întrebat:

Am de pe telefon vreo 3000 de poze,care pe calculator se vad rasturnate.Exista vreun program sa le indrept pe toate odata, sa nu iau fiecare poza in parte ca ma apuca iarna. Vreau un raspuns cat mai clar. Mersi mult, dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Poti sa le selectezi pe toate (ctrl+a) sau le selectezi cu mouse-ul si dupa dai click dreapta si selectezi "rotate clockwise" sau "rotate counterclockwise" si faci asa pana sunt ok. Aplicatii nu sunt pentru asa ceva, cel putin nu cunosc. Bafta!

5 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Https://dottech.org/166962/how-to-bulk-rotate-images-in-android-tip/
http://ccm.net/faq/2545-rotate-a-batch-of-images-photos
Prima e cu androi (vezi daca mai merge aplicatia ) si a doua e din windows. Descarci pozele in pc >selecatare all >rotatate cum vrei

| alexandru0995 a răspuns:

Sincer si eu am incercat dar nu am gasit asa ceva ...singura solutie ese sa le dai pe fiecare in parte sau sa incerci sa le selectezi si sa le intorci invers ..bafta big grin

| kraftwerk1991 a răspuns:

Jpeg Autorotate, Fspot, Jpeg Picture Auto Rotator

| 8NeXuS8 a răspuns:

Nu exista nici-o metoda de a lea indrepta deodata. Daca e important sa le expui undeva, atunci esti nevoit sa le indrepti pe rand, daca nu, le intorci cand te uiti la ele :p

| 8NeXuS8 a răspuns:

Nu exista nici-o metoda de a le indrepta deodata. Daca e important sa le expui undeva, atunci esti nevoit sa le indrepti pe rand, daca nu, le intorci cand te uiti la ele :p