| AlexutzuCtza a întrebat:

Am facut root la un Huawei Ascend G300. Spre nefericirea mea.l-am scapat jos si au aparut niste dungi pe ecran. Vreau sa il duc la garantie dar trebuie sa ii scot root-ul. Stie cineva cum ii pot face unroot? Am incercat tot felul de metode si nu au mers. La incercarea instalarii a unui Rom Stock imi spune Installation aborted. Ma poate ajuta cineva? Am nevoie URGENT! Dau si funda!

Răspuns Câştigător
| 5yr0Kk a răspuns:

Ai intalat si clockworkmod cumva? eu am facut asta la o tableta galaxy tab 2 si am reusit sa instalez din nou android-ul stock cu odin v3. apropo am avut pobleme anul trecut cu un galaxy mini 2 cu custom rom si root si l-am dus la garantie si l-au reparat nu au zis nimic.
uite aici cum sa scoti root de la ascend http://theunlockr.com/2013/06/06/how-to-unroot-the-huawei-ascend-g300/