| TurcuVlad a întrebat:

am gasit un iphone la 350 lei codat si costa 70 lei decodarea [Orange] adica doar pe Orange ca atata imi trebuie.
Oare s-ar merita sa dau 350lei pe iphone+ 70 lei decodarea? este iphone4

Răspuns Câştigător
| porcsimiel a răspuns:

In primul rand trebuie sa vezi ce versiune de iOS are pe telefon.
Asta poti vedea in : Configurari/General/Actualizare software.
Dupa ce vezi ce versiune ai, SA NU ii dai UPDATE...cauti o cartela GEVEY SIM, pentru versiunea respectiva de iOS.
Comanzi cartela, bagi cartela in telefon si urmezi instructiunile.
Dupa ce deblochezi telefonul, nu mai faci update la iOS.
Problema e ca deblocand telefonul cu un astfel de sim, nu o sa mai poti sa ai un soft updatat la zi.
Nu e o problema asa mare daca ai un telefon Iphone sub generatia Iphone 4S, dar daca e un 4S, unde optiunile sunt mai multe, e pacat sa nu beneficiezi de ele.
Aceste telefoane se pot debloca de la Apple, la suma de 100 de ron aproximativ. Nu cred ca merita sa dai 50 de lei sau cat costa o cartela de genul, pentru o deblocare temporara.
Scuza-ma ca iti zic, da sa ai un iPhone.
Deci, dupa parerea mea nu se merita oricat de incantat ai fi de un iPhone 4.

9 răspunsuri:
| Sergiu1996 a răspuns:

L-ai gasit, deci nu e al tau, tine minte o regula de aur...

| TurcuVlad explică (pentru Sergiu1996):

L-am gasit intr-un magazin ba. laughing

| Sergiu1996 a răspuns (pentru TurcuVlad):

Ba,in magazine nu se gasesc telefoane, dar se cumpara....motologule!

| Ddeliaa a răspuns:

Acum depinde si de starea telefonului.
Eu zic ca merita. Mai ales daca e Iphone 4...

| s3s a răspuns:

Sa nu fie replica la banii aia.

| carinutza25dragutza a răspuns:

Mai intai, asigura-te ca nu e fake. Nu prea cred preturi din astea "incredibile". iPhone-ul original costa mult peste 1000 de lei. Ma rog, poate fi second hand, dar totusi... Fa ce crezi tu, daca il cumperi, eu zic ca merita sa il decodezi, doar nu saracesti din 70 de lei?

| mihnea167 a răspuns:

Daca starea telefonului este buna sau ok eu zic ca merita.

| EuShAtat00 a răspuns:

Nu merita...un iphone 4 in stare buna, gasesti la 6-7 mil. Nu il lua ca iei teapa daca nu il ai in mana sa te convingi ce si cum. happy

| Darius_2286 a răspuns:

Eu zic ca merita mai ales si Iphone 4, si daca ii numa codat si nu mai are alte probleme se merita.