| Codrin13 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. Am un telefon HTC evo 4G lte care am introdus parola gresita de mai multe ori si in momentul de fata nu ma lasa sa intru pe tel? cum pot rezolva situatia? Va rog sa ma ajutati. Funda > Promit big grin Daca pot sa l resetez cum fac asta?

1 răspuns:
| Rockat a răspuns:

1. Pune telefonul la incarcat (vei avea nevoie de multa baterie)

2. Tine apasat pe Volum up(daca nu merge incearca cu Volum down) in timp ce tii apasat pe butonul de pornire.

3. Se va aprinde si vei vedea un logo de la android. Asteapta putin, dupa care apasa pe butonul de meniu.

4. Iti va aparea un meniu, selectam: "reboot phone" "reset factory settings" sau unele apropiate acestora.

5.Confirmam apasand cu ajutorulVolumului yes ( in jos sau in sus).