| alexstefanmihaila21 a întrebat:

Am o întrebare!

Am un Samsung Galaxy AI (2018) și i-am activat developer mode, i-am făcut setările pe acolo, telefonul funcționează excelent, doar că atunci când îi dau restart la telefon sau îl închid mi se resetează setările de la developer mode!

Ce as putea face în privința asta? Exista ceva setare pentru a nu se mai reseta setările atunci dând se închide sau restart?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu ai ce face. Le setezi tu, de fiecare data.

| DoctorWh0 a răspuns:

Din cate stiu eu nu raman niciodata activate.
Mie pe Android 10 optiunile nu raman activate.
De exemplu, am optiunea sa schimb culorile telefonului(accent colors). De fiecare data cand dau restart se reseteaza la default.
Ma gandesc ca are scopul de a preveni erori inutile.
Singura optinue care ramane este usb debugging, cred.

| cristian200313 a răspuns:

Asa e telefonul, am patit pe J5 2017, fac si eu ceva, si de fiecare data cand dau restart, tot o sa fie default, am incercat si alte metode si nu merge. Asa va ramane, desi de fiecare data cand restartezi telefon, iti faci tu setari din nou.
Nu exista o optiune de a ramane activate permanent.

| MateiStef a răspuns:

Incearca o resetare din fabrica.