| NicVal74 a întrebat:

Buna ziua, daca schimb CSC -ul la Samsung S24ULTRA,pierd garantia telefonului? Il schimb deoarece vreau sa inregistrez convorbirile prin metoda de pe net (Enable Samsung Native Call Recorder - Switch Your CSC Easy) va multumesc

5 răspunsuri:
| vatadezahar24 a răspuns:

Salut! Da, orice modificare de soft duce la pierderea garanției. Pe lângă asta, există un risc semnificativ de a ți se bloca telefonul fără asistență ulterioară de la Samsung.

| NicVal74 explică (pentru vatadezahar24):

Credeti d-vstra ca schimb ceva la soft? de ce as bloca telefonul va rog sa-mi explicati mai in detaliu! stima!

| vatadezahar24 a răspuns (pentru NicVal74):

Evident ca îți pot explica! Pentru asta trebuie sa faci reflash de firmware la telefon ceea ce duce la pierderea garantiei si suportului celor de la Samsung. Pe langa asta la reflash ai sansa sa-l blochezi pentru ca poate esua, mai ales daca nu ai descarcat firmware-ul dintr-o sursa sigura. Poti face asta pe propria raspundere, dar iti pierzi garantia. Sper ca te-am lămurit de data aceasta!

| NicVal74 explică:

Am reusit sa schimb csc-ul la telefon Samsung s24ultra cu ILO

| NicVal74 explică:

Am reusit sa schimb csc-ul la telefon Samsung s24ultra cu ILO---- ala de Ucraina SEK nu este in programul SamFwTool