| GabrielAlin a întrebat:

am o mica intrebare, mi-am luat azi un iphone 3gs si am intrat in itunes, am vazut ca pot sa acualizez softul in iOS 6 si nu m-am putut abtine, apoi s-a blocat telefonul scrie "the sim card that you currently have instaled on this iphone is from a carrier that is not supported under the activation policy this is currently assigned by the activation server, this is not a hardware issue, bla bla... ce trebuie facut? il pot face singur sau trebuie sa ajung la un service pentru telefoane sa il deblochez? multumesc mult, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Punel in Dfu mode, ia redsn0w si fai jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=5H4La0ukGHM

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci la un service pentru telefoane sa il deblochezi.

| Piratul10 a răspuns:

Da ar trebui sa te duci la um service pentru telefoane ca sa il deblochezi ca nu cred ca merge altfel dar poti încerca sa scoti si sa bagi Cartela.
Cred ca in mesaj iti spune ca Cartela nu poate suporta aplicatia.cred ca așa vine.

| VladGH a răspuns:

Da, pleci cu el imediat la service ca si eu am patit-o ca tine, am incercat metode de al dezbloca singur dar nu am reusit nimic.