| kNifeR a întrebat:

Hi TpU!... Am incerat sa fac update la o versune mai noua la iphone4. si na mers asa cum ma asteptam :d. Iphone-ul este neverlocked. Imi apare Only compatible Sim Cards from a supported carrier may be used to activate iPhone. Please insert the Sim card that supported carrier's store to recive a replacement sim card big grin "! nu merge cartela ..asi vrea un fix the error funda.

Răspuns Câştigător
| Roibu a răspuns:

Probalil ca nu este bun cardul de memorie cred ca ai doua optiuni:
1.Ori dai Formatare la Cardul De Memorie.
2.Iti cumperi unu nou.
Dar cel mai bine mergi la un Service pentru un Diagnostic corect si solutia corecta ori este devina cardul ori Telefonu.