| alexrock16 a întrebat:

Am o mica problema cu telefonul... Pai sa incepem.
Mi-am facut abonament pe telefonul Huawei Ascend Y511 la cosmote, oferta cu minute sms si net nelimitat si netul se misca ca dracu' cand vreau sa downloadez chestii,in special jocuri. Mentionez ca de obicei se descarcau repede aplicatiile, cu 3-4 mb/s, chiar mai mult.Si am card SD de 4 GB. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Cred ca ai doar un anumit trafic si dupa ce il consumi viteza scade
Ce tip de abonament ai?

| alexrock16 explică (pentru SouLIce):

Am abonament de 15E, Cosmote Free M mi se pare ca se numeste

| SouLIce a răspuns:

Ai 500 mb trafic dupa consumarea acestor 500 mb viteza scade la 64 kbps
https://www.cosmote.ro/product/cosmote-free-m/postplan694/

| MaTLe a răspuns:

Si mie imi merge greu internetul tot pe abonament, doar e 3G