| 3DsoWTF a întrebat:

Am o problema cu Samsung I9001 Galaxy S Plus
mi se blocase si i-am scos bateria si acum nu se mai aprinde
Ma poate ajuta cineva dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Ai incercat sa-l conectezi la PC sa vezi daca se aprinde?

2. Sau...

- scoate bateria, las-o afara vreo 5 minut, pune-o la loc
- tine apasat pe butonul Volume Down
- apasa scurt (press and release) pe butonul Power, tinand in continuare apasat pe butonul Volume Down
- in mod normal, daca ai urmat bine pasii, ar trebui sa-ti apara un meniu cu urmatoarele optiuni: Fastbook, Recovery, Clear Storage, and Simlock.
- cu butoanele de volum navighezi in acel meniu si alegi optiuna Clear Storage -> apesi Power si apoi Volume UP pentru YES si Volume Down pentru NO.
Se va face un wipe total. Vei pierde tot ce aveai pe memoria telefonului: aplicatii, poze, video-uri, etc., dar cred ca merita din moment ce nu mai functioneaza.

3. Asta trebuie sa fie ULTIMA SOLUTIE! Ii faci HARD RESET: https://www.youtube.com/watch?v=khXPhHj7l4I

4 răspunsuri:
| Popintinio a răspuns:

Incearca sa il bagi la incarcat si sa il lasa o ora daca nu merge ai luat un virus napsa pe care l-am avut si eu pe telefon si trebuie dus la service pentru resoftare sau s-a ars ceva in el

| andreea3brtr a răspuns:

Am avut acelasi telefon si am patit la fel. L-am dus la reparat, a stat 2 saptamani la Bucuresti, dar mi s-a spus ca nu mai pot face nimic cu el. Toate persoanele cu care am vorbit si au Samsung Galaxy S Plus au spus ca se blocheaza si nu sunt bune de nimic. Asa ca cel mai bun sfat ar fi sa iti iei alt telefon.

| sergiUZzzzz a răspuns:

Si eu am patit ca si tine.nu stiu ce sa faci, eu mi-m luat alt telefon