| catalin131 a întrebat:

Salut, TPU!
Am o problema cu telefonul meu Nokia 2730 classic.Am schimbat codul de siguranta si l-am uitat. Cautand tot internetul cum sa fac sa resetez telefonul si dupa multe incercari precum Hard Reset/Factory Reset, am aflat ca Resoftarea telefonului ar fi cea mai buna solutie. Aceasta se face cu ajutorul Phoenix.
Deci, am descarcat Firmware-ul cel mai potrivit pentru telefon, am urmarit tutorialul acesta http://www.cpkb.org/......_Software, iar atunci cand ar trebui sa se face conexiunea cu telefonul nu se face.

1 răspuns:
| turchis2 a răspuns:

Apeleaza *100# si dai la aflare cod puk si cu asta afli codul de sigguranta