| BaNip a întrebat:

am o problema la telefonul meu Huawei g6608, odata la 3 zile mi se inchide brusc cand apelez pe cineva, cand vreau sa il deschid din nou mi se inchide iar peste 3 secunde de la deschidere.Cine stie ce pot sa ii fac sa mearga dau FUNDA!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE dacă nu ai probleme cu bateria...

Când se mai închide, încearcă să-l pui la încărcat ( telefonul să fie închis ), îl încarci 2 ore, apoi FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să-l deschizi.

Dacă se deschide bine şi nu se mai închide, atunci este din cauza bateriei - e defectă/veche şi trebuie schimbată.

Dacă şi aşa se închide ( şi nu stă deschis ), atunci are altă problemă...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://unlocking-cellphone.com/how-to-hard-reset-huawei-g6608/

http://geeklord.com/2010/09/04/huawei-hard-reset-and-other-secret-codes/, folosind CODUL "##258741" Hard Reset / Full Restore

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Baton a răspuns:

Cred ca softul telefonului are ceva probleme. Daca ai card in el pentru stocarea melodiilor sau a altor chestii iti recomand sa il dai afara si sa incerci. Daca tot face figuri atunci mergi cu el la service

| DyaNa1337 a răspuns:

Softul e de vina, ca sa rezolvi problema, deschide versiunea de kies cum e cea de la Samsung, conecteaza telefonul la pc si dai update la software si gata, am mai auzit pe candva avea aceeasi problema si asa a rezolvat