| Cristian7991 a întrebat:

am primit un sms pe telefon cum ca as fi castigat un premiu la alegere din iphone 4s, ipad3, Amazon kindle touch si macbook air. Scrie ca este de la ANDROID Recompense imi spune sa imi introduc numarul de telefon si sa trimit sms la 1314 cu textul DA. Ce credeti este adevarat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!

Vezi postarea de mai jos, prin care tipul respectiv explică că a fost TAXAT cu 10 euro/SMS la 1314 :

"Geo said

am June 2 2010 @ 10:47 pm

Da!…S-ar parea ca sunt multi tepuiti…chiar nu se poate face ceva? sunt de-a dreptul ESCROCI! Si se pare ca schimba des numarul se SMS, eu am trimis la 1314 si m-am intepat cu 10E."

SURSA : http://www.urbaniulian.ro/......ul-orange/

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| IonelaaaS a răspuns:

Nuu.Sunt miciuni!

| Wintersmile a răspuns:

Mai bine iti intrebi parintii, dar probabil nu este adevarat, mai ales daca nu ai participat la un concurs, sau poate urmeaza un concurs, dar cel mai probabil este o pacaleala.

| Cristian7991 explică (pentru Wintersmile):

Am 23 ani

| MarioTGK a răspuns:

Mai intai asigura-te ca ai participat la un concurs cu aceste premii.
apoi asigura-te ca mesajul este trimis chiar de ANDROID
si in final verifici pe internet daca esti pe lista de castigatori.
dar sunt 90%sigur c te opresti la primul pas.(pacaleala)

| Ale_Ale_1993 a răspuns:

Daca trebuie vreo taxa atunci Sigur e numa ca sa dai bani. Daca nu e taxa sau asa ceva e ok...Dar consultate cu parinti happy... Daca e ok primesc funda?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Este un mesaj promotional din partea unui partener Orange, care foloseste un numar special pentru diverse servicii proprii. Orange asigura doar calea de comunicatie si nu avem legatura cu serviciile oferite. Numarul 1314 apartine partenerului Orange – Simplus – ce are ca numar de contact 1800 (tarifele sunt urmatoarele: 2 EUR/mesaj scris trimis la 1314 sau de 0.70 EUR/apel efectuat catre 1314).

O zi buna!
Orange Helpers

| Cristian7991 explică (pentru OrangeHelper):

Eu sunt pe cosmote nu pe Orange