| MessiMessiMuzaffer a întrebat:

Am Samsung galaxy i5500 cel din poza mea de profil si este brickuit, nu stiti careva cum pot sa il detectez cu PC?
Adica sa detectez cu ODIN Multi Downloader v4.28

12 răspunsuri:
| cipri3 a răspuns:

FI FOARTE ATENT! Cauti pe net cum se intra in download mode, adica ce butoane trebuie sa apesi si cand intra in download mode il contectezi la pc si cu odin il flashuiesti.Mult noroc. Daca m-ai ai vreo problema zi si o sa raspund cat pot de repede. FUNDA?

| MessiMessiMuzaffer explică (pentru cipri3):

Nu merge prin nici o metoda de butoane! Ce fac?

| cipri3 a răspuns (pentru MessiMessiMuzaffer):

Ca sa il pui in download mode, apesi deodata butonu de inchiidere apel + cel de home(adica ala din mijloc mare si rotund) + cel de volum in jos. Apoi il conectezi la pc cu cablu de date si il flasuesti cu odin dupa ce descarci firmware pentru telu tau. Daca ai probleme sa zici.

| MessiMessiMuzaffer explică (pentru cipri3):

Am incercat si asa tot nu merge! Vreau neaparat sa il fac acasa!

| cipri3 a răspuns (pentru MessiMessiMuzaffer):

Atunci fi mai atent!
1)Scoti carcasa de la tel
2)scoti bateria
3)ti apasate cele 3 butoane care ti le-am zis si bagi bateria tinand butoanele alea apasate, in caz ca nu poti sa ti butoanele si bateria roaga pe cineva sa-ti bage bateria cat timp tu tii butoanele apasate
4)telefonul va porni in download mode

| MessiMessiMuzaffer explică (pentru cipri3):

Am incercat si asa
Plizz spune-mi si mie ce sa fac iti dau funda!

| cipri3 a răspuns:

Este inposibil sa nu-ti mearga cum ti-am zis ultima data, chiar si asa dac nu merge tu sa m-ai incerci n-ai ce sa-i faci decat la service, chair daca nu cred ca ti-l vor repara acolo.

| cipri3 a răspuns:

Apropo tu mai ai curent in baterie, ca de aceea sa-r putea sa nu iti porneasca cu ultima metoda

| MessiMessiMuzaffer explică (pentru cipri3):

Nu cred...dar cand il bag la incarcat se aprinde se stinge se aprinde se stinge....si tot asa! Nu vreau sa arunc telefonul sau sa il duc la service ca e foarte bun telefonul uite linkul http://www.youtube.com/watch?v=89lMY0oO2wc

| cipri3 a răspuns:

Trebuia sa faci un video in care sa apesi cele 3 butoane pe care ti le-am zis cu baterie in el si fara baterie, astept video.Ti-am spus si pe youtube.

| MessiMessiMuzaffer explică (pentru cipri3):

Si pe ce ti-l trimit?
Pe youtube!

| cipri3 a răspuns:

Da pune-l pe youtube