| PkMc a întrebat:

Am si eu un LG E400 si cand fac o poza face un sunet.

Cum pot sa opresc acest sunet?

Am cautat in setarile telefonului si nu am gasit nimica si nici daca il pun pe silentios nu merge.

*Nu are nimica in setarile camerei foto / sunetul telefonului etc.

Puteti sa cautati pe google LG E400 sa vedeti meniul.
La camera foto / meniu sunete nu apare nimica sa dau pe off doar sa pun alt sunet din cele 3 ce le are telefonul.
Daca exista o aplicatie ceva care il poate bloca acest sunet va rog sa imi spuneti.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ia incearca tu si pune volumul telefonului pe 0 ( din butanele de volum ) si fa poza dupa aia. Nu se va mai auzi acel sunet.

| PkMc explică (pentru Jipa95):

Tot se aude dragule happy