| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU. Am:-)si eu un Samsung Galaxy S II. Si de ieri am o problema foarte stranie. Bateria 100% rezista PREA mult, adesea iconita cu baterie clipeste "misterios" si cand il scot de la incarcat, inca mai arata ca incarca. Daca il repornesc, arata ca se incarca si se deschide si apoi dispare, ciclul continua. Ajutor! Sunt foarte speriata! O metoda de a-l face sa nu mai faca figuri FARA sa il duc la reparat? Fundoi! P.S. Trebuie sa va spun, ca detaliu inutil, ca ma uitasem la o banda desenata horror cu GIF-uri cu o prietena inainte, proasta a crezut ca s-a posedat; D

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"Bateria 100% rezista PREA mult"...pai inseamna ca e bine, nu trebuie sa-l incarci prea des!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@K0sti ba nu e bine! Nu a mai facut asa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez, il folosesc FOARTE mult, poate fi ca s-a incins si trebuie sa il las ceva timp?

| iamSeBy a răspuns:

Incearca o resetare thinking Recomand din recovery mod. O sa iti stearga tot ce e pe telefon (mai putin ce e salvat pe card), dar e posibil sa functioneze thinking

| Cătălinkic a răspuns:

Mai bine dul la reparatie...ca se strica mai tare.Si apoi va trebui sa plătește mai mult pe Reparație...Succes happy