| I0nuT55 a întrebat:

Salut, TPU!
Am şi eu un telefon LG L Fino, cu android 4.4.2 KitKat.
Întrebarea mea este,dacă îi fac ROOT, şi eşuează procesul de ROOT-are, telefonul mai funcţionează?
Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Gorea_Gabriel_1970 a răspuns:

Daca root-ul esueaza, nu mai porneste. in acest caz vei fi nevoit sa-i reinstalezi firmware-ul lui (de preferat ultimul firmware pentru telefonul respectiv). am patit (prima oara cand am incercat) cu un s3; a esuat, am reinstalat firmware-ul, iar mai tarziu, am reincercat sa il root-ez. tin sa precizez ca nu am pierdut niciun fisier din telefon atunci.

2 răspunsuri:
| I0nuT55 explică:

Nu ma refeream la sters,asta nu-i important... Ziceam daca nu termina procesul de ROOT-are, dă o eroare, ceva, se poate intampla ceva cu telefonul, gen sa nu-ti mai porneasca...

| Spurtzizc a răspuns:

Nu se strica, doar ca nu o sa mai ai nimic in el