| catalin231998 a întrebat:

Am un Acer liquid z2 si l-am adus la setarile din fabrica deoarece am bagat cam multe prosti pe el. Dupa ce l-am adus la setatile din fabrica nu mai am semnal si bateria ma tine doar 10 ore fara sa umblu pe el. Inainte bateria tine 2 zile cu utilizare medie. Ce zice sa fac? Sa ii il aduc iar la setarile din fabrica? Poate se modifica ceva sau ce sa fac?

1 răspuns:
| robertrobita a răspuns:

Incearca sa-l readuci la setarile din fabrica iar si fara sa ai bagata in el cartela, iar in legatura cu bateria lasa-l sa se descarce complet dupa care baga-l 12 ore la incarcat cu telefonul stins apoi il aprinzi si il mai tii 12 ore. exact aceeasi problema am avut-o si eu si asa am rezolvat-o... Funda?