| Hîrzoiu_Andrei_2001 a întrebat:

Salut, TPU, am un Huawei P10 lite versiunea cu 32 GB internă și 3gb RAM și aș dori să dau update la Android 9, însă cei de la Huawei nu au update pentru versiunea de Huawei pe care o am eu, credeți că s-ar putea sa pot baga Android 9 pe el, prin programe sau nu știu exact, oricum sa instalez eu androidul de pe calculator? Intreb pentru că versiunea de Huawei P10 lite cu 4 gb ram și 64 GB internă a primit update la aceasta versiune de Android și mi-as dori sa o instalez și eu în telefon. Chiar as vrea laughing

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Recomandare dezinteresată: lasă-l cum e, riști să-l scoți cu totul din funcțiune

| Mirel4412 a răspuns:

Telefonul e destul de vechi si asa, dar vrei sa-i mai pui si Android 9? Eu stiu ca vrei, si poti reusii, nu schimba aproape deloc telefonul, iar la al tau fizic si teoretic nu ar fi capabil sa ruleze. Cei care dau updateurile se gandesc si ei inainte cine primeste si cine nu, pentru ca la tine nu se poate.