| yAdrian a întrebat:

Am un iPhone 4 blocat pe Suedia. Il pot decoda eu cumva? Fara sa merg la un service? Un jailbreack, ceva?
Cum credeti ca as putea sa scap de aceasta problema?
Dau funda celui mai explicit raspuns!
Multumesc!

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Du-te la politie. Vor gasi ei posesorul si se rezolva si cu blocatul dupa aia.

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Hihihi, hahahah happy buna asta

| yAdrian explică (pentru KodrutZ):

Prietene, nu vezi ca aberezi? Esti total pe langa subiect? Blocat = Codat! Nu e vorba de iCloud! Vrei sa-ti desenez ca sa intelegi?
Ce legatura are Politia daca tu ai un telefon codat pe o retea. Ca si cum te-ai duce cu un S5 pe Orange Romania.
Mai ganditi fratioare inainte sa mai scrieti cate ceva. Mor pe astia lesinati dupa atentie care vor sa INCERCE sa faca si ei o gluma, dar faza e ca nu prea le reuseste...

| yAdrian explică (pentru suntserios):

Si tu esti serios de nu mai poti... M-a ajutat foarte mult raspunsul tau. Nu vrei si funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru yAdrian):

"Blocat pe Suedia" ce iti spune tie? Mie imi spune ca 99% e furat.

| yAdrian explică (pentru KodrutZ):

Daca te intereseaza asa mult, telefonul este al unui coleg de al meu, care il are de la unchiul lui din Suedia ( a fost luat la abonament telefonul ). Blocat Suedia = Codat pe => R E ȚE A

| KodrutZ a răspuns (pentru yAdrian):

Magic. In cazul asta, de ce nu l-a deblocat acolo?

| yAdrian explică (pentru KodrutZ):

Prietene, nu stiu. Nu e treaba mea. Vorbeste cu omu' daca te macina asa tare gandu' asta. Pe mine ma intereseaza doar telefonul, vreau sa il cumpar.

| KodrutZ a răspuns (pentru yAdrian):

Daca e bun furat, E treaba ta. O sa te lamuresti tu mai devreme sau mai tirziu de treaba asta...

| Intruder19 a răspuns:

Iti cumperi un gevey si il deblochezi.