| RopeRop65 a întrebat:

am un iPhone 8 și difuzorul de sus bâzâie de la praf cred,as putea sa fac sa se audă sunetul doar pe difuzorul de jos? Este cam deranjant acel bazait,nu se aude clar,

3 răspunsuri:
| xVictor a răspuns:

Orice telefon are problema asta după ceva timp, ce trebuie sa faci e sa pui buzele acolo, sa faci un fel de vid ai să tragi in tine tot, că dintr.o țigară. După care o sa vezi că o să se audă mult mai bine. Difuzoarele au acele gratii de metal iar mai jos garniturile pentru protecție la apă iar alea se aud de sticla din cauza decibelilor. Funda?

| TPUhelper99 a răspuns:

Salut, poate te ajuta asta: http://festyy.com/wVzbGD

| Liviu279 a răspuns:

Salut!
Nu cred ca poti sa faci sa se auda doar pe difuzorul de jos dar cel mai bine mergi la un service de telefoane si cureti difuzorul daca are praf nu cred ca este asa scump.