| TheRaul556 a întrebat:

Salut Tpu.Am un LG KP501 si mi s-a stins si nu se mai aprinde.Am incercat sa il incarc dar nu a reusit.Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau sa imi ziceti ce are sau cum as putea sa il repar.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| teoooGT a răspuns:

Pai in primul rand asigura-te ca incarcatorul functioneaza si incarca bateria.
In al doilea rand asigura-te ca lamelele de la baterie nu s-au coxat si nu iti mai poate face atingere si din acest motiv s-ar putea sa nu iti mai porneasca.
Si in al treilea rand, este vreo defectiune tehnica, sau daca te pasioneaza telefoanele, ai putea sa iei cablul de date si sa-l conectezi la pc si sa ii faci un UPDATE (in caz ca se va aprinde). Fundinta daca esti de acord cu mine.

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Scoate bateria, il ti asa vreo 5 minute ii bagi bateria si il pornesti happy
Nu aveti pic de imaginatie.

| TheBoY a răspuns:

Poate ca i s-a stricat placa de baza