| Anonim58042 a întrebat:

Buna,am o instalatie de Craciun pentru afara pe care o am cumparata de 1 an aproximativ iar zilele trecute cand am bagat-o in priza s-a aprins putin iar dupa s-a stins si de atunci cand o bag in priza se vede foarte putin cum se aprinde.Am incercat sa schimb priza ca m-am gandit ca este de la priza dar tot nu functioneaza.Ce as putea sa ii fac?
Tin sa precizez ca este din aceea pe rola

1 răspuns:
| nukeyly a răspuns:

Verifica cap coada toata instalatia undeva un fir e partial rupt[care trebuie reparat daca poti de obicei sunt super fragile iar plasticul e sfaramicios], de obicei e la iesirea stecherul de intra in priza, stecherul ce intra in priza sa faca contact solid daca e subtirel 3-4mm in loc de 5+ iar e bai,