| Domynyc a întrebat:

Salut tpu.am un Samsung galaxy mini si vreau sa ii maresc procesoru sau rami stiti vreun program sau ceva.

Răspuns Câştigător
| yourFanta a răspuns:

Sigur,se numeste overclock, cauta pe google aplicatii android pentru overclock.Dar nu iti recomand.Si daca il maresti, sa il maresti maxim cu 200Khz frecventa procesorului, astfel risti supraincalzirea acestuia si poti sa arunci telefonul.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să faci asta ( NU se poate face ca la Pc )!

Toate cele bune.

| Andrei4Lol a răspuns:

Nu ai cum..si chiar daca ai avea in niciun caz nu cu un program.
Un program nu iti poate baga rami in plus!

| goshty a răspuns:

Doar daca iti iei un alt telefon poti sa ai procesor mai mare, altfel nu. Nu este pc/laptop! Poti in schimb sa ai grija sa nu ai procese deschise aiurea, incat sa iti "manance" resursele de pomana.

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Nu ai cum, ramu, procesoruu tine de hardware, chiar daca ai incerca sa schmbi tot procesoru, nu ar merge, de obicei procesoare noi vin cu placi de baza noi etc. pe scurt iti trebuie un telefon nou, mai bun daca vrei ram si procesor mai bun.

tu spui acolo de program, programu apartine de software, si nu are nici o treba cu componentele