| Fidec a întrebat:

Am un Samsung galaxy note 1 si as vrea sa fac update la android. sistemul meu de operare care il am acum pe telefon este android 4.0.4..as vrea sa-i fac update sa-l aduc la 4.1.2. cum fac acest lucru? as dori` nj pasi sau un tutorial ceva..multumesc frumos. funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

S-ar putea sa dureze destul de mult actualizarea prin telefon(Setari>Despre telefon>Actualizare software>Actualizare). Descarca kies de aici http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP. Programul e in romana si iti spune tot ce trebuie sa faci. Bafta!

3 răspunsuri:
| EdiC a răspuns:

Aa si inca ceva exista riscuri daca nu il fac cum trebuie? multumesc frumos

| Fidec explică:

Aa si inca ceva exista riscuri daca nu il fac cum trebuie? multumesc frumos

| Ionutpopescu10 a răspuns:

Setari>Despre telefon>Actualizare software>Actualizare, nu e nici un risc prima data se descarca un fisier apoi ca pe pc se instaleaza singur, tu nu trebuie sa faci nimic happy