| CranK71 a întrebat:

am un Samsung galaxy s4 și nu mai citește unele cartele, am testat Telekom, Digi și Vodafone, nu citește nici una ( nu le recunoaste) imi spune nici o cartela sim | numai apeluri de urgenta, însă am o cartela care i-am portat numărul în alta rețea și o citeste, îmi spune numai apeluri de urgenta, mai merge înca o cartela cu număr de Spania, și voiam sa va întreb dacă e problema hardware sau software

3 răspunsuri:
| NONAME113 a răspuns:

Poate e blocat in alta retea. Scrie pe el at&t sau verizon?

| CranK71 explică (pentru NONAME113):

Nu e blocat. Am fost cu el la service și i-am făcut o decodare da tot nu merge... telefonul nu avea nici o problema dar nu l-am mai folosit câteva luni...îmi mergea în Telekom înainte, alte cartele nu folosise pe el sa văd dacă e blocat în alta rețea, eu l-am luat la mana a doua.

| NONAME113 a răspuns:

Cred ca e o problema la partea hardware.