| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Ce parere aveti de DIGI, Vodafone si Orange si Telekom? Ma refer la reteaua mobila, care este cea mai buna retea? sunt pe telekom de 4 ani si de 2 luni tot imi cade semnalul seara mai mult imi sta pe,, doar apeluri de urgenta'' si o ora daca nu repornesc telefonul in alt telefon nu face asa cartela si inca o intrebare, de ce telefoanele la DIGI sunt in rate pe 12 luni? astept mai multe pareri in primul rand de retelele enumerate mai sus, va multumesc

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ai treaba cu "telefoanele DIGI" daca vrei sa treci la ei iti iei frumos un telefon la liber. Ca si pret/calitate, Digi sunt de departe cei mai buni, chiar daca nu au cel mai bun net mobil sau cea mai buna acoperire.

| omaniparmeum a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La mine in zona, una cu semnal mai slab putin, aparent Orange are viteza mai slaba la net decat digilaughing inainte si digi avea viteza execrabila, dar de 1 an aprox. prinzi 4g, 20-25 mbps. In timp ce Orange prinde 15 mbps, 4g+

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru omaniparmeum):

Hmm, da, posibil, depinde de la zona la zona. Pina la urma si cu 3-5 megi iti faci treaba pe mobil, ca doar nu vrei sa faci streaming 8K in timp real...

| omaniparmeum a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, asa-i, dar la scoala online se cam resimt mbps lipsa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru omaniparmeum):

Pai scoala online o faci de pe tableta sau laptop, sau in cel mai rau caz telefon conectat la WiFi...

| omaniparmeum a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai intru si de pe telefon, si daca sunt undeva unde nu am WiFi trebuie viteza buna

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru omaniparmeum):

Mdah, cand ai scoala online ideal ar fi sa stai pe linga WiFi, nu sa umbli pe coclauri. happy

| zilog a răspuns:

Dacă ești zgârcit și te trage ață doar la chilipiruri!
Cumpără o cartelă la Vodafone șî una la Orange
Eu sunt omul care umblă prin toată țăra non-stop in ultimii 10 ani anm fost tot în mers.
Așa că îti spun la sudiști adică în spațiul extra capatic
in afara carpaților
de exemplu Timisoara Arad Bucuresti constata Braila Vaslui botosani barlad giurgiu ruse Craiova
merge bine VODAFONE

in spatiul intracapatic Reghin Baia sprie Baia mare valea izei sighetul marmatii ineu ciceu rosia montana cluj... oradea
MERGE BINE ORANGE

| omaniparmeum a răspuns:

Eu sunt foarte multumit cu digi, cu exceptia ca la unele pene de curent in zona asta se pierde semnalul. Aici Vodafone are cel mai bun semnal. La telekom din ce am inteles de la un prieten e groaznic. Si Orange aparent e mai slab ca digi. Depind mult si de zona treburile astea

| Budoiu a răspuns:

Noi avem abonamente la Digi, dar am avut multe probleme cund am fost în concediu pentru ca nu au semnal în toate zonele.Am fost mulțumită de Orange, dar soțul a schimbat abonamentele pentru ca a fost mai ieftin Digi.