| AlexU13 a întrebat:

Am un telefon BlackBerry 9300 si am incercat sa adaug adresa mea de email pe el insa nu merge deloc, imi spune "Activation request failed. A service connection is unavailable."(+ca nu inteleg de ce facebook-ul merge doar prin Wi-fi nu si cu mbsad ).Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Din cate se pare telefonultau iti spune asa Conexiunea la serviciu momentan nu este disponibila. Iar referitor la faptul ca Fcaebooku-ul nu functioneaza si pe MB problema ar cam fii uramtoarea: Verifica cati MB mai ai disponibili pe Cartela Sim si daca mai sunt activi daca nu cumva esti in perioada de GRATIE. Reinstaleaza Facebook pe tel. Poti merge cu telefonul tau in orice Magazin ( De unde ai cartela Sim) si poti cere lamuriri Verificarile fara reparatii Tehnice Inlocuire Piese nu se Taxeaza. Cel mai bine este sa apelezi Relatii cu clienti si sa iti trimita Setarile pentru Internet.