| dany248y a întrebat:

Am un telefon caruia nu se aude sunetul. Ce pot sa fac? Exista vreo solutie? Nu l-am udat, stricat etc.

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Salut!
Pai prima solutie ar fi sa-l duci la reparat!
A doua ar fi bine sa te uiti in setari, sa vezi daca e dezactivat! Testeaza-l prin apasarea butonului Incet/Tare dintr-o parte a telefonului!
Baga castile in el sa vezi daca se aude!
Si in plus? Nu se aude deloc? Adica nici cand suna, nici cand te joci sau ceva?
Mai ai o posibilitate sa cureti "Mini-Boxa" telefonului!
Cum sa faci asta?
Scoti tot din telefon! (card, baterie, cartela)
Cu o scobitoare bagi prin fiecare gaurica a boxei cu usurinta si tine-l in jos!
P.S. Sa nu il fortezi pentru ca se poate strica de tot!
Bafta!
Funda?big grin

| dany248y explică (pentru PickUp):

Si unde-s boxele telefonului? daca imi spui iti dau funda

| PickUp a răspuns (pentru dany248y):

Sall!
Pai boxele telefonului sunt acele casute ovale. Sa le spunem asa! Este o gaura ovala in telefon si are mai multe gaurici in ea!
Bafta!
Funda?big grin

| AnOnImuSS1 a răspuns (pentru PickUp):

Salut cand sun eu si imi raspunde cineva nu il aud deloc.ce are?

18 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ia-ti altul

| dany248y explică (pentru Frank51):

Sa imi iau altul? Tu sti cat a costat telefonul pe care il am acum si nu i se aude sunetul? Nu sti asa ca...nu comenta.
De ce sa-mi iau altul, sa cheltuiesc o gramada de bani? Doar acest telefon a costat mult si in plus il am doar de 1 an jumatate de an.Asa ceva.

| Frank51 a răspuns (pentru dany248y):

Atunci du-l la reparat geniule

| dany248y explică (pentru Frank51):

Bine

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Uita-te din setari si gasesti pe acolo pe la sunet, poate e dezactivat ceva, dar ce telefon ai, are Android?

| dany248y explică (pentru Iulian03):

Da,are Android.

| Iulian03 a răspuns (pentru dany248y):

Nu stiu ce sa zic intra in meniu si dai la sunet si vezi pe acolo, sau incearca sa ii bagi niste casti in mufa de la telefon sa vezi daca se aude.

| MiculFaraon a răspuns:

Salut!
Du-te cu el la un centru de reparatii sau unde ai tu abonament Orange/Vodafone/Cosmote si o sa iti rezolve ei problema adica ti-l vor duce la un service.
Pa-pa.

| Birlik65 a răspuns:

Fuga la GSM reparatii cu el...winking

| Madutzza98 a răspuns:

Du-l la reparat tongue

| Marian_Lobont_1986 a răspuns:

Solutia sigura, este urmatoarea.ca si la mine s-a intamplat a 2-a oara. Reset la setarile din fabrica, dar nu din setarile telefonului, ci din combinatia de taste/butoane!

| Dumitru_Holdis_1966 a răspuns:

Opreste-l de tot si porneste-l... apoi va merge si eu am avut aceiasi problema

| Coward_Maria_1954 a răspuns:

Ce sa fac telefonul me my are sunet?

| Poliec_Andrei_2001 a răspuns:

Am ascultat muzica in casti si dupa ce am scos difuzorul nu mai merge

| Ghita_Adriana_1958 a răspuns:

Așa mi se întâmplă și mie, dar mi e fRica sa le curat