| numaieoadi a întrebat:

am un telefon HTC windows phone 8x si nu gasesc cateva jocuri pe care le are un prieten pe un Nokia 620 tot cu windows phone. Din ce cauza? sau ce sa fac?

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Probabil din cauza versiunii de Windows Phone!

| gmbod1 a răspuns:

Normal ca nu le gsesti poate sunt doar pentru anumita rezolutie anumit procesor ce crezi?

| luckkky a răspuns:

Pai din ce stiu eu, fiecare telefon vine cu niste jocuri preinstalate, avand in vedere ca tu ai HTC si el Nokia e si normal sa aveti jocuri preinstalate diferita, dar nu vad de ce nu le-ai putea gasi in magazinul lor http://www.windowsphone.com/ro-ro/store

| Valentin2919 a răspuns:

Iti zic eu raspunsul. In primul rand, nu te lua dupa celelalte raspunsuri, care sunt date fara cunostinta. Deci, Nokia este un produs achizitionat de Microsoft, avand puterea in ecosistemul WP. asadar, unele jocuri su t inregistrate si pot fi folosite numai pe dispozitive Nokia. spune'i prietenului tau sa intre pe magazin si sa iti arate "Nokia Colection", ei bine, in acea sectiune, toate aplicatiile care apar pot fi folosite doar pe Nokia.
O decizie proasta sa iti iei un HTC cu Wp. Funda?