| Zozohun a întrebat:

Am un telefon Huawei și as vrea sa știu cum îmi pot muta toate aplicațiile / jocurile / imaginile / videoclipurile etc pe cardul de memorie?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca ai Android 8:
Setari - Aplicatii si notificari - Aplicatii -
Selectezi aplicatia dorita, si intri la Stocare
De aici poti selecta cardul in locul memoriei interne.

Daca ai Android 7, e aproape la fel, doar ca dispare Aplicatii si Notificari si din meniul Setari intri direct in Aplicatii

Trebuie sa repeti procedeul pentru fiecare aplicatie sau joc in parte.

Imaginile si videoclipurile -
intri in aplicatia de Camera foto si glisezi ecranul LiveView spre stanga.
Apare meniul de setari. Undeva in partea de jos gasesti optiunea de a salva pozele direct pe card.
Apoi comuti pe camera video, unde urmeaza aceelasi procedeu.

Cele deja existente in memoria telefonului, trebuie sa le muti "manual".

| Zozohun explică (pentru NLS):

Am Android 8.
Si la aplicatii și notificări - aplicații nu pot selecta nimic de acolo ca să le pot pune pe cardul SD.
Singura optiune pe care am găsit o este în stocare la locație implicită și acolo selectez cardul SD însă întrebarea e, se mută direct pe cardul SD tot ce am în telefon? sau ce instalez de acum încolo. (eu as vrea sa se mute totul pe card).

| gelu1970 a răspuns:

Nu poți
Ceea ce te lasă telefonul să muți pe sd se poate muta. Și acelea utilizează parte din stocarea telefonului.
Când iți cumperi următorul telefon să ții cont de faptul că stocarea internă e importantă.
Nu prostia că acceptă sd pâna la ......gb.

Răspuns utilizator avertizat