| AlexAttac a întrebat:

Salut,TPU!

Am un telefon LG p350 cu android 2.2.2.Am citit pe net ca poti face update la android 2.3.Dar la ce versine pot face update adica 2.3.0 sau 2.3.1,2 etc.Si cum pot sa-l updatez?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru acest model de telefon NU este disponibil un update "oficial" de soft - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_me_p350-3735.php

Ce ai citit tu pe net este o resoftare numită custom-ROM, care se poate face după ce faci root.

NU îţi indic să faci asta, deoarece este posibil să ai numeroase "probleme" cu telefonul!

Toate cele bune.

| AlexAttac explică (pentru bursuc001):

Am intrat in meniu si am dat actualizare software. Dupa ce s-a downloadat a zis:instalare soft dupa continutul nu este valid deci nu merge

| bursuc001 a răspuns (pentru AlexAttac):

Exact asta spuneam şi eu : pentru acest model de telefon NU există update "oficial"!