| Radu_Adrian_1998 a întrebat:

Salut,TPU! As dori sa achizitionez un nou telefon si nu stiu ce sa iau dintre A5 2016/J7 2016. As vrea sa aud parerile voastre.Dau funda celui care ma convinge ce sa iau.

Răspuns Câştigător
| ToANewUnderstanding a răspuns:

Eu as merge pe A5.
Uite aici o comparatie:http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7870&idPhone2=7789
Se vede din start abundenta si superioritatea specificatiilor la Samsung A5.
In plus A5 are un design mai elegant, insa capacul de pe spate nu este detasabil, adica nu ai acces la baterie.
Pretul fiind cam acelasi ar fi mai intelept sa alegi A5-ul.

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Salut.
Am aruncat un ochi peste J7 2017.
Stiam eu ca totusi ma uit la J7, insa e ok telefonul, dar A5 este mai bun.
A5 Plusuri--->Amprenta, rezolutie mai mare, densitatea pixelilor aproape dublu, camera frontala 1080P, crede-ma conteaza, mult. Camera principala are stabilizare optica, ajuta iarasi foarte mult.
J7 Plusuri--->Bateria mai mare, si cam atat. Bine, mai mare cu 400mAh, care ajuta, insa tot nu-s suficienti, la un ecran de 5, 5, care personal o consider prea mare pentru un telefon, sau cel putin pentru o utilizare comoda cu o singura mana.

Eu as alege A5, oricum seria J este sub seria A.

| Radu_Adrian_1998 explică (pentru Pool77):

Ms de raspuns, astept si altele.

| Radu_Adrian_1998 explică (pentru ToANewUnderstanding):

Ok, atunci rămân la A5.