| Traian_Dumitru_1976 a întrebat:

as dori si eu sa stiu cum sa decodez un telefon Nokia 6070, operator Orange, IMEI 352742017111882.
Dau funtita

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Decodarea telefonului poate fi facuta din contul online sau cu ajutorul colegilor de la orice magazin Orange.
Taxele de deblocare sunt diferite:

- 427, 2 RON (TVA inclus) - in timpul perioadei contractuale initiale sau provenite din fidelizare;
- 54 RON (TVA inclus) - dupa expirarea perioadei contractuale initiale sau provenite din fidelizare;
- Gratuit - daca telefonul a fost achizitionat la pret standard, fara incheierea unui contract de abonament sau al unui contract de fidelizare.

Cu prietenie,
Orange Helper

| AlexElektro1987 a răspuns:

Ca sa il decodezi, te duci la un Service de telefoane (GSM) sa ti-l decodeze sau te duci la Orange sa ti-l decodeze, dar la Orange iti ia foarte multi bani, nu poti sa il decodezi tu acasa, pentru ca iti trebuie un aparat de decodat. Decodatul costa maxim 30 de lei