| CloudChaser0 a întrebat:

Astazi am achizitionat un cablu otg sa imi pot conecta mouse-ul la telefon. Problema e ca eu sunt stângaci si pe pc puteam inversa clickurile intre ele dar pe telefon cum fac? Un raspuns care ma ajuta ia fundita

Răspuns Câştigător
| Mariu0699 a răspuns:

Pai pe telefon nu prea poti face, adica na, e totusi un telefon. Pe pc ai mult mai multe optiuni si poti sa faci asta dar pe telefon foarte probabil ca trebuie sa stai foarte mult sa cauti pe net o solutie si sa nu gasesti. Decat sa iti pui mouse si tastatura la telefon, mai bine iti cumperi un joystick anumit pentru telefonul tau. Cauti pe Amazon sau de unde vrei tu si sa iti iei unul compatibil cu telefonul tau. Si va merge, cu mouse-ul si tastatura e mai complicat. Imi pare rau ca nu am putut sa-ti dau raspuns pentru cum poti face dar sper ca vei lua in considerare ideea cu joystick-ul. Peace❤️