| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Care este cea mai buna retea mobila din Romania? (ma refer strict la reteaua mobila)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt pe Vodafone de mulți ani și nu am de gând să renunț vreodată. Vodafone cartelă, nu abonament. Însă la Orange nu se acumulează valabilitatea și mereu trebuie să reîncarci cartela cât să o menții activă, în caz contrar intra în grație. La Vodafone atât am reîncărcat încât în momentul de față cartela are valabilitate până în 4/11/2022. Iar la Orange opțiunile se dezactivează cu o zi înainte sa expire. Spre ex :
Ai activat o opțiune de 6E minute în data de 8 a lunii și ar trebui să fie activă până în ziua de 8 lunii următoare 23:59. La ora 00:00 fiind altă zi deja, atunci ar trebui să se dezactiveze. Însă opțiunea se dezactivează în ziua de 7 a luni 23:59, iar în ziua de 8 ești în pauză. Îți spun din experiența pe care o trăiește mama cu Orange, de mulți ani având cartela la ei și nu o singură dată întâmpină aceasta problemă. Însă ea nu vrea să renunțe la număr.
Ca acoperire consider ca tot Vodafone rămâne cea mai bună rețea. Ca biciclist am cutreierat multe coclauri, unele chiar în pustietate, dar mereu am avut semnal. Dacă nu 4G, dar tot am avut semnal cât să dau un telefon sa zic ca sunt ok.

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cred ca depinde de zona in care locuiesti. La mine a fost inainte Orange, acum Vodafone este mai buna.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Locuiesc in Craiova

| Razvan1000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai buna pe toate planurile si internet si telefon si tot e Vodafone desigur doar ca e si ce mai scumpa

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am idee ce si cum merge in Craiova, intreaba pe unii de la tine din oras.