| SkepT a întrebat:

Care telefon este mai bun dintre HTC Desire 500 si LG L70 procesor, android, camera, desing, memorie etc.

5 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Http://www.compari.ro/......183897713/
uite un link sa le compari si tu
procesor: mai bun la HTC fiindca e quad dar e tactat tot la 1, 2 Ghz..cred ca in viata reala nu se va observa mult diferenta
android: Lg are ultima versiune pe cand HTC are 4.2.2 daca nu gresesc, ceea ce e un minus destul de mare, ambele sunt customizate de producatori, am butonat pe telefoane de la ambii si mie imi place mai mult optimus ui de pe LG, mi se pare mai intuitiv
camera: mai buna pe HTC, n-am ce zice
design: dupa gustul tau...aici nu ma pronunt, imi plac ambele... putin inclin spre HTC, desi e putin mai gros
memorie: amandoua au 1 Gb ram, dar aici e marele bai la Htc, un prieten are telefonul acesta si din cei 4 Gb nu are decat mai putin de 1 Gb disponibil, e ridicol de putin si nu iti ajunge daca vrei jocuri

Concluzie: LG e o firma care are renume mai bun decat HTC, telefonul Lg L70 are niste functii pe care HTC nu le are cum ar fi:
-KnockON si KnockCode, care iti permit sa deschizi ecranul si sa il inchizi doar apasand de doua ori pe ecran, iar knockcode il deschide doar daca sesizeaza o anumita ordine a batailor in anumite puncte de pe ecran, cum ti-o alegi tu(extrem de util)
-Plug&Pop, atunci cand bagi cablul usb sau castile iti va aparea o mica lista de aplicatii care folosesc castile sau usb-ul, asa nu trebuie sa cauti prin meniu dupa ele
-O functie prin care daca esti intr-o pagina web si vrei sa faci screen shot, poti sa capturezi toata pagina nu doar ce se vede pe ecran
-quickmemo prin care poti sa iei notite rapide oriunde ai fi

Per total inclin spre Lg pentru androidul mai bun, memoria interna mai multa, functiile cu care vine si suport
Uite si niste linkuri ca sa iti dai seama mai bine despre ce functii vorbesc:
http://www.lg.com/ae/mobile-phones/lg-L70-D325
http://www.htc.com/ro/smartphones/htc-desire-500/

| BTWIN a răspuns:

HTC DISERE 500 are procesor de 5ori mai bun decat lg.Plus ca HTC e o firma serioasa.Anul trecut a avut cel mai mic numar de telefoane care au fost trimise in service.Deci nu se strica asa usor.eu am disere 300 si sunt foarte multumit.

| hypentakill a răspuns:

Nici unul Motorola Moto G e mai bun.

| Radu1015 a răspuns:

HTC-ul normal. E cu mult mai performant!

| Marryisdreaming a răspuns:

Htc e mai bun. Nu pot sa descriu prea mult fiindca sunt pe.telefon dar cand intru pe facebook ma voi intoarce la tine