| EdyEdyson a întrebat:

Ce sistem de operare imi recomandati pentru telefon? Android, Windows sau iPhone. Nu vreau neaparat pentru jocuri, vreau sa se miste bine pe net si chestii am aplicatii care imi securizeaza anumite conturi gen Steam.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

IPhone nu e un sistem de operare in primul rand... ios e un sistem de operare folosit de iphone uri.

Nu totul tine de sistemul de operare, tine si de specificatiile telefonului, cu cat telefonul e mai bun cu atat si sistemul de operare se va misca mai bine.

Bula
| Bula a răspuns:

1. iOS este sistemul de operare pentru iPhone.

2. Cele trei sistem de operare sunt destinate pentru trei sisteme electronice diferite, ca urmare le poti instala doar pe sistemele pentru care au fost create.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda un telefon cu sistem de operare windows, deoarece se misca cel mai bine dintre toate, asta daca-ti iei si un telefon ceva mai performant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android,deoarece jocurile sunt mai mici si ai loc de instalare in memoria telefonului.la windows iti trebuie spatiu mare de stocare pentru ca jocurile sunt mult mai mari pe windows.

| EdyEdyson explică (pentru suntserios):

Da la majoritatea Android urile dupa un an de utilizare am vazut ca incep sa cada sa faca figuri. Nu mai stiam ce sistem de operare foloseste Iphone si de aceea.