| TheSCHEPSIS a întrebat:

Cum pot sa resetez softul la un telefon Nokia E71. Nu mai pot umbla pe el pentru ca am uitat parola.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ala este egal si nu butonul egal. Am zis sa nu pun doua puncte (happy ca sa nu te incurc si vad ca tot te-am incurcat. Sunt numai steluta, trei si apel.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://nfader.su/
Poti incerca cu asta. IMEI-ul (daca nu-l stii) il gasesti sub baterie.

| TheSCHEPSIS explică (pentru Salontanul):

Am incercat aseara dar nu merge!

| Salontanul a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Mai incearca ceva: apasa simultan butoanele= *, 3 si apel (cel verde). Apoi alta persoana sa apese butonul Power (cel din care inchizi si deschizi telefonul). O sa-ti ceara codul si sa-l bagi pe cel din fabrica 12345. Mie mi-a mers la un telfon Nokia si la un Samsung. Se zice ca nu merge la toate.

| TheSCHEPSIS explică (pentru Salontanul):

Am tastatura full qwerty si n uam butonul egal straight face

| TheSCHEPSIS explică (pentru Salontanul):

Multumesc am rezolvat cum ai zis tu! M-ai ajutat foarte mult big grin

| Salontanul a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Multumesc si eu.

| Salontanul a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Ala este egal si nu butonul egal. Am zis sa nu pun doua puncte (happy ca sa nu te incurc si vad ca tot te-am incurcat. Sunt numai steluta, trei si apel.

| deedlebag001 a răspuns:

Salut! Incearca cu un cablu de date, si Nokia Update Suite, sau ceva in gen, nu mai tin minte cum se numeste ca nu mai am de mult Nokia.Conectezi cablul de date, iti gaseste telefonul si ori ii dai update ori ii dai resetare sau ce ai nevoie