| Zuzumilk26 a întrebat:

Dacă îmi cumpăr un Cablu de date usb c din China pentru Samsung S9 Plus acel cablu va afecta bateria?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-am cumparat 3 din China tot Type C pentru Samsung si un adaptor. Iti recomand unul ieftin si magnetic ca sa nu tot scoti mufa din telefon protejand astfel telefonul de uzura. http://bit.ly/345DD29 Iti alegi culoarea, apoi apesi butonul unde scrie iPhone cable & plug sau type-Ccable & plug. Nu stiu cum arata mufa ta! Plugul il lasi in telefon permanent.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Da... o sa curga curent si date din el!

| AlexAL275 a răspuns:

Acest telefon se încarcă numai cu cablul său, cel venit în cutie la achiziția telefonului. Se mai încarcă și cu acele cabluri care sunt compatibile cu acest model, vezi la Orange, Vodafone sau telekom.

| CentyLox a răspuns:

Daca auzi de ceva "Made in China" nu inseamna mereu ca este ceva necalitativ happy. Poti sa cumperi dar trebuie sa fie si un site sau magazin de incredere. Nu recomand Wish dar in schimb AliExpress mai merge?