| TrafalgarLawDăFărst a întrebat:

DAU FUNDA! Am un Nokia X si nu stiu cum sa imi pun pozele de pe telefon pe cartele de memorie

1 răspuns:
| IMihaitza a răspuns:

Poti folosi un pc pentru asta. Conectează telefonul la pc printr-un cablu usb. Si o sa îți apară să permiți citirea fișierelor accepta si gata poți muta pozele. O sa îți apară telefonul în my computer, si dai click pe el. Vei avea două opțiuni card sd si memorie interna (dacă ai un sd card în telefon si ai pozele pe el, dar tu vrei sa le muti in telefon, urmează același pasi ). Bun dai pe oricare dintre ele (pe care ai pozele ) si apoi cauți fișierul în care sunt stocate (de obicei în DCMI) după click dreapta pe fișierul cu poze, si selectează copy sau cut. După ieși afară de pe sd card intră din nou în my computer si dai pe memorie interna. Acolo dai click dreapta si gata ai pozele copiate