| Sports a întrebat:

dau fundita!

Ma gandesc sa-mi cumpar un SAMSUNG GALAXY S ADVANCE I9070, se merita....este bun, merita banii?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Da, se "merită" : este foarte BUN şi preţul este acceptabil ( 1300 lei ).

Display bun şi mare ( Super AMOLED capacitiv touchscreen, 16M culori, 480 x 800 pixeli, 4 inci, Gorilla Glass ); memorie internă mare ( 8GB, 768 MB RAM, 2 GB ROM ), extensibilă cu card până la 32 Gb; cameră primară bună ( 5 MP, 2592 x 1944 pixeli, autofocus, blit ); are şi cameră secundară ( pentru apel video ); sistem de operare Android OS, v2.3.6 (Gingerbread), upgradabil la 4.0 ( cred ); procesor performant ( Dual-core 1 GHz ); baterie bună ( Li-Ion 1500 mAh ), etc.

Pentru specificaţiile tehnice vezi linkul SURSĂ :
http://telefonultau.eu/products/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance-Black.html

Răspuns utilizator avertizat
| ApkBR a răspuns:

Merita sigur! gandeste-te unpic, Samsung galaxy s2 are procesorul de 1, 2 dual core iar advance de 1 dual core. nu e asa mare diferenta nici la celelalte caracteristici. Insa pretul unui s2 e cu 8 milioane mai mare decat al lui advance laughing. I-al cu incredere!

| dragon13 a răspuns:

Merita cu siguranta. Uite aici niste specificatii : http://www.gsmarena.com/samsung_i9070_galaxy_s_advance-4469.php

| DENNIS2001 a răspuns:

Eu spun ca se merita pentru ca este destul de performant