| Polinco a întrebat:

De ce când cineva îmi trimite un SMS cu un text care conține diacritice îmi apare de exemplu, litera â îmi apare cu semnul întrebarii. De ce?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca telefonul tau nu recunoaste codul de diacritice trimis de celalalt telefon.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Telefonul rau nu recuoaste diacriticele si nu le poate afisa.

| Wr3nch a răspuns:

Tau*. Eventual descarca alta aplicatie pentru mesaje text.

| AndreiCraiova a răspuns:

Trebuie umblat prin setarile de la aplicatia de Mesaje. Vezi daca permite si urmeaza pasii de aici: https://www.b1.ro/......19491.html

Mai verifica si daca ai lb telefonului in romana. Poate e de la asta.

| Mihai_Lostun_1997 a răspuns:

E ceva din setări