| SnowStaR a întrebat:

Salut TPU,de curand mi-am achizitionat un telefon Nokia Lumia 610, il am de o saptamana (la mana a doua) si azi imi arata de dimineata bateria goala, l-am bagat la incarcat si dupa mi-a aparut deodata bateria la 52%,problema e ca tot se inchide si dupa un timp arata ca bateria este descarcata complet, mentionez ca bateria nu tinea mai mult de o zi. Oare sa fie de la baterie sau de la telefon? Multumesc. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| VladPX a răspuns:

E din cauza software-ului telefonului. Nu mai citeste bine datele trimise. Problema asta poate aparea si din cauza scurturilor care le face incarcatorul. De preferabil du-l la un service autorizat, ei o sa vada mai exact