| cedracumacauti a întrebat:

Am un telefon Nokia 6300 si cand in bag la incarcat tot zice ca e baterie descarcata!
il las un pic se incarca complet il scot si se descarca instantaneu se inchide, etc...
nu pot face nimic cu el decat sa il tin in priza, ce sa fac?
ca imi trebuie dimineata sa il pun sa sune cand merg la scoala...ce sa fac sa isi revina?
oare este din cauza frigului ma gandesc?!
telefonul il am doar eu de vreo 2-3 ani!

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ai incercat si in alte prize? Si eu am patit la fel tot cu Nokia, dar i-am schimbat priza si se incarca iar fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acumulatorul este defect, inlocuieste-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Inainte de a-i da lui Gabriela_Magda_1993 FUNDA te rog sa ma asculti pe mine! Am avut si eu aceeasi problema, telefonul nu se incarca, arata ca se incarca si dupa 5 minute dupa ce il scoteam se stingea. Pentru a fi sigur ce este stricat la telefonul tau trebuie sa incerci cu un alt incarcator identic cu al tau, sau cu o alta baterie identica cu a ta. Incearca pe rand, incearca prima data cu un alt incarcator, iar daca telefonul tau face la fel inseamna ca bateria este stricata si trebuie alta. De obicei este incarcatorul de vina, se dezizoleaaz un cablu dinauntrul lui, iar tu nu ai cum sa il vezi. Si cand se incarca nu intra suficient curent pentru ca telefonul tau sa stea aprins!

| cristy1993 a răspuns:

Bateria este defecte, ce mai vrei deja ai 3 ani de utilizare, du-te si cumparati o baterie nouahappy

| Gabriela_Magda_1993 a răspuns:

Ok problema asta ma avut-o la acelasi telefon apropo lasa-l maxim 2 zile la incarcat si dupa aia scote incarcatorul daca nu merge inseamna ca bateria e stricata si trebui sa iti procuri alta noua dar nu te ingrijora sunt sigura ca merge ok apropo daca merge ai grija ca in fiecare zi sa il tii cel putin jumatae de ora ok nu imi trebuie funda apropo caci imi place saajut :3